Cor Cordium

II część fan fiction - fandom Harry Potter


Po fiasku planu Pansy, zakładającego śmierć Dracona Malfoya, nadchodzi siódmy i zarazem ostatni rok nauki w Hogwarcie. Zaskakująca wiadomość obiega nagle cały magiczny świat – w Proroku Codziennym pojawia się zdjęcie martwego Lucjusza Malfoya. 
Zakon Feniksa w tym czasie próbuje rozszyfrować intencje Lorda Voldemorta, który stwarza dwa kolejne klejnoty władzy królewskiej – berło, dające całkowitą władzę nad istotami pozaziemskimi oraz miecz, który pokona każdego przeciwnika.
Również amulet nie odchodzi w zapomnienie. Za jego pomocą Czarny Pan chce zniszczyć Harry’ego i wszystkich jego bliskich. A co jeśli Potter wpadnie na ten sam pomysł? Amulet Slytherina, pieczołowicie ukryty w Dołohow Sedis, jest jeszcze silniejszy niż te wynalezione przez Voldemorta. Hermiona wraz z nowym Śmierciożercą Alexem wraca więc do byłej rezydencji Lorda po medalion. To od Alexa Dołohowa dowiaduje się tam o jednym ze składników amuletów – Sercu Serc, niebezpiecznej roślinie, której łodyga jest najgroźniejszą trucizną na ziemi.
Skąd Dołohow wie tyle o roślinie i czemu interesuje się Hermioną? Czy Ron, Draco i Harry pokonają Czarnego Pana? Co wspólnego z magicznymi klejnotami ma siedemnastowieczna czarownica i czy dziewczęta po przeniesieniu się w czasy procesów o czary będą mogły wrócić z powrotem? Kim jest William Binns i czy będzie on chętny współpracować?

 Aby zaspokoić swoją ciekawość przeczytajcie drugą część SV, znajdującą się na stronach internetowych: